Sıfırdan Server Files Hazırlama

diyar0147

FS Üyesi
21 Kas 2019
280
0
adana
Forumsosyal Param
0
Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra paylaşıma devam ediyorum. Sizler için bir video serisi hazırladım.Bu seride sıfırdan nasıl server files hazırlarsınız onu işledim.
Videolar çok uzun olmasın diye 4 parçaya böldüm. Her videonun altına ufak açıklamalar yazacağım githup sayfasındaki aynı yazılar zaten. videolarda kullandığım dosyaları bir arşive koydum şifresi ulastudios neden şifre koyuyorsun diye hemen celallenmeyin upload olarak google drive kullanıyorum sizde rahat indirin bende kolay upload edeyim diye
ancak google amcanın yüksek bir güvenlik prensibi var arşivleri kaldırıyor içinde en ufak şey görse. içinde kaynak kodları felan olduğundan kaldırmasın diye şifre koydum.


1.Video:

bu videoda mainline kaynak kodlarını derlenebilir hale getiriyoruz, internal ip bloklamasını kaldırıyoruz ve kodlarımızı derliyoruz.
bu videoda kodları derledikten sonra elde ettiğimiz çağrılabilir dosyalarımızı çalıştırabilmek için server sistemini kuruyoruz. bu konu hakkında bilgilendirici içerik göremedim internette...Kendimce bir içerik hazırladım.

bu konu hakkında internette biraz bilgi bulunmakta ancak kendimce yeterli görmedim madem böyle bir seri hazırlıyoruz adam gibi olsun dedim yazdığımız scriptleri arşivin içinde bulabilirsiniz. Yedekleme scripti özel bir klasöre yedekleme yapar ve yedek arşivine tarih basar.
Bu videoda da hazırladığımız sf ye son dokunuşlarımızı yapıyoruz. Daha detaylı düzenlemek isterseniz diye arşivin içinde hiç ellenmemiş sf dosyalarınıda ekledin türkçeye çevirip kullanabilirsiniz.